Honda NC750X DCT Yakıt Bilgisi

16 Haziran 2015 Salı

Ankara - Eskişehir Arası Yakıt Tüketim Ortalaması

Ankara - Eskişehir seyahatimin başında, 9,52 litre benzin alarak depoyu doldurdum. Kilometre sayacım 1782 km'yi gösteriyordu. Eskişehir'e gittim. Şehirdeki işlerimi halletmek için sıkışık, şehiriçi trafikte de biraz dolanmam gerekti. Ankara'ya dönüşe geçmeden hemen önce depoyu bir kez daha doldurdum. 6,25 litre benzin aldı. Kilometre sayacım 2019 km olmuştu. Demek ki 237 kilometre yol yapmışım. Buna göre; yakıt tüketim ortalamam 2,6 lt/100 km ve kilometre başına maliyet ise 0,13 lira olmuş.


Şimdi gelelim nasıl kullandığıma ve motosikletin üzerindeki yük durumuna. Seyahatimin başından sonuna kadar (ara ara gazladıklarım dışında) 2500 - 3000 devir aralığında yani 85 - 100 km/h hız ile kullandım. İki radar kontrolünü de bu sayede sorunsuz atlattım. (Bir çok sürücüyü yakalamışlardı.) Motorda üçlü çanta seti takılı ama boş sayılabilecek kadar az eşya vardı. Hava sakin ve 18 derece civarlarındaydı. Ankara'ya dönüşte ise çantalar tam dolu, hava rüzgarlı ve 23 derece idi. Döndükten sonra depoyu doldurmadığım için dönüş yolundaki yakıt tüketim bilgilerimi daha sonra paylaşacağım.

2 yorum:

 1. Merhaba
  Çanta setleri ruhsata işleniyormu bazı arkadaşlar işlenmemiş çantalara cezai işlem yapıldığı söyleniyor, bu ne derece doğru acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gogo, bu konuda herkes bir şeyler söylüyor. Ancak ben bu konuda net bir bilgiye sahip değilim.

   Sil